پادکست «قصه‌های هویت درون»

پس از شنیدن صدای رنگین کمانی‌ها که هر هفته روی موج کوتاه، صدای خودشون رو به گوش جهان می‌رسوندن و در تاریخ ثبت می‌کردند، تصمیم گرفتم به عنوان وبلاگ نویس ِ همجنسگرا که داستان‌های تلخ و شیرینی از دنیای رنگین کمانی رو مطالعه، مشاهده و تجربه کرده، سهم خودم رو ایفا کنم. پس با برنامه رادیویی یا همان پادکست «قصه‌های هویت درون»، روایت‌گر اون قصه‌ها شدم.

رادیو رنگین کمان هر دوشنبه و جمعه ساعت 08:30 شب به وقت ایران روی موج کوتاه  41 متر فرکانس 7575 و یا ۱۹ متر فرکانس ۱۵۶۰ پخش می‌شود. همین طور از طریق ماهواره هاتبرد، به فرکانس 12597 عمودی، یعنی کانال  رادیو جهانی هر روز 10:30 صبح و یا 11 شب به وقت تهران، می‌تونید شنونده باشید. اگر به هیچ کدوم از این‌ها دسترسی ندارید، از طریق سایت رادیو رنگین کمان و یا اپیلکشن اندروید و آی‌او‌اس روی تلفن همراه، می‌تونید رادیو رو دریافت کنید.  کانال رادیو رنگین کمان در تلگرام نیز یک راه دیگر برای دریافت و شنیدن است.

یک هفته پس از انتشار برنامه، آن را از طریق لینک ساندکلود رادیو رنگین کمان، همراه با متن قصه، در وبلاگم منتشر می‌کنم. هر پست تازه‌ای که اضافه شود، زیر همین متن به آن لینک خواهم داد.

پیش برنامه: دربابا هوموفوبیا

زبان رک و بی‌پرده یکی از روش‌های کنشگری‌ست که کمتر فعالین همجنسگرا یا دوجنسگرا یا ترنس و شاید کوییر نیز از آن استفاده کردند. در صفحه «درباب هوموفوبیا» مانند اکثر پست‌هایم، رک و بی‌پرده، افراد همجنسگراهراس/ستیز را به چالش کشیدم و حالا آن را روی موج کوتاه و ماهواره هاتبرد، از طریق رادیو رنگین کمان، بازنشر کردم. لطفا شنونده باشید.

قصه نخست: ملاقات در پارک دانشجو…

این هفته در شبکه‌های اجتماعی، ویدیویی دست به دست می‌شود که آزار و اذیت یک ترنس رو در غرب کشور نشون میداد. همین طور در هفته‌ای که گذشت، 29 آبان، روز گرامی‌داشت ِ قربانیان ترنس بود.

قصه دوم: به خاطر «نه» نگفتن

در هفته‌ای که گذشت، دهم آذر برابر با اول دسامبر، روز جهانی ایدز بود.