آیا ما خود را زایمان می کنیم؟

در شماره دوم از دو ماه‌نامه اقلیت (آبان و آذر91) مساله آشکارسازی (Coming out) را مانند بیان بارداری از سوی یک مادر تشبیه کردم.

احساس بیان اقلیت بودن شاید شبیه بیان «بارداری» از سوی یک مادر است. مادری که تازه متوجه وجود یک فرزند درون میشود و امانت دار یک زندگی تازه و جدید است. او همه را خبر می‌کند تا از احساس زیبایی که دارند با خبر شود. همان حس زیبا را یک دگرباش نیز دارد. او دنیا را متفاوت می‌بیند، احساسات پررنگی دارد و نسبت به دیگران خودش را متفاوت دیده است. این ها همه باعث افزایش میل یک اقلیت جنسی میشود تا از آن چیزی که دیگران درباره او نمی‌دانند بگوید و دیگران او را کشف کنند

نظر شما چیست؟ آیا یک دگرباش با هر بار آشکارسازی، خود ِ پنهان و درونی‌اش را زایمان می‌کند؟ آیا به راستی احساس دگرباشان پس از یک آشکارسازی موفق مانند مادری است که بارداری اش را به کسی گفته؟ مقاله «زایمان خویش» را در صفحه 23 شماره دوم اقلیت بخوایند.

برای دانلود شماره دوم مجله اقلیت اینجا کلیک کنید

پیوست به پست: شماره یکم دوماه‌نامه اقلیت را از این لینک دانلود کنید. همچنین از وبلاگ اقلیت و برگه فیسبوک اقلیت بازدید کنید.

خارج از پست: بعد از چند سال قالب نوشتاری وبلاگم تغییر کرده. پست اول میاد مثل همیشه و بعدش یک پیوست می خورده که حتما مربوط به پسته. در آخر هم پی‌نوشت هایی که مربوط به پست نمیشن به عنوان «خارج از پست» اضافه میشه. خیلی از این فرم راضی ام و احساس خوبی دارم.

نگاه شما

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s