اگر جنگ بشه

من به دلیل همجنسگرایی معاف از خدمت مقدس اجباری هستم و کسی منو به رزم نمی بره. اما خودم رو در مقابل بیگانه ای که دست دراز کنه به خاک کشورم مسئول می دونم. جنگ های امروز به تحلیل نظامیان ایرانی، اسرائیلی و آمریکایی دیگه پیاده نظامی نیست بلکه زدن اهداف استراتژیک از راه دور است. در اسرائیل این باور وجود داره که بدون حمایت آمریکا نباید با ایران جنگی صورت بگیره. اوباما جایزه صلح نوبل رو برده و شک نکنید او زمانی پیروز انتخابات میشه که آمریکا وارد جنگ تازه‌ای نشده باشه. حالا این اپوزسیون شکست خورده که اوایل انقلاب برای حذف اسلامگرایان و گرفتن قدرت در زمان جنگ ایران و عراق دست به کشتار هموطن خودشون زدند حرف از اتحاد میزنند. اگر بگیم اپوزسیون بعد از جنبش سبز تغیرات بزرگی کرد و همه رو یک شبه روشن فکر کرد – جالبه از همین حالا دنبال سهم خواهی برای بعد از مثلا پیروزی جنبش سبز هستند- اون وقت باید بپرسیم این اتحاد در چه سطحی و بین چه کسانی با چه اهداف و برای چه زمانی شکل می گیره؟

من همین جا برای خودم اعلام می کنم اگر قرار باشه اتحادی صورت بگیره مثل همه مردم ایران که جلوتر از دولت و حکومت به کمک هم وطن آذری خودشون رفتند (در این زلزله اخیر) داخل ایران این اتحاد صورت می گیره. مردم داخل ایران خیلی خوب گروه های از قدرت جامانده انحصار طلب ِروشن فکر نما رو میشناسند. هر اتفاقی اگه قراره بافته توی ایران باید بافته و اگر کسی خیلی ناراحته می خواد تغییری بده بیاد ایران هزینه بده و تغییر ایجاد کنه. مثل تاج زاده، قدیانی، نوری زاده و… .

خارج از پست: از نظر من جنبش سبز واقعی یوزرهای خارج نشین بالاترین نیستند بلکه افرادی مانند مادران داغ دیده سهراب اعرابی هستند. ولی متاسفانه طوری این قدرت طلبان و خارج از گود نشینان، شبکه های اجتماعی رو به دست گرفتند که فکر می کنند پایگاه اجتماعی دارند اما هیچ چیز از داخل ایران نمی دونند. سبز بودن در نامه مادر سهراب اعرابی به سید محمد خاتمی مشخصه. این نامه در ملاقات خانم آمنه خاتون فهیمی و چند مادر داغدار دیگه با سید محمد خاتمی بعد از رای دادن ایشون در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی منتشر شده.

حضور محترم جناب آقای خاتمی عزیز

با عرض سلام و ادب

این سومین بار است که شما را از نزدیک ملاقات می نمایم. حس عجیبی دارم، نه برای اینکه شما را به عنوان قهرمان بپرستم چون خودتان از قهرمان پروری بیزارید، فقط به این علت که آنقدر بزرگوارید که آبروی خود را هزینه آرمان های ما مردم میکنید، برعکس کسانی که نه آبرو دارند و نه حیثیت، نه اسلام را می شناسند و نه انسانیت.

آقای خاتمی عزیز، روزی که شنیدم شما رای دادید اول شوک شدم ولی بعد از چند ساعت احساس کردم خیلی بزرگوارید و دست آنها را خیلی خوب خواندید و برای رسیدن به آرمان های بزرگ، همیشه همراه مردم خواهید بود، همچنانکه در هشت سال ریاست جمهوری تان آبروی مردم را در جهان حفظ کردید.

من یک مادرم و فرزندم را بخاطر خواسته های انسانی اش از دست دادم اما همیشه فکر می کنم چقدر خوب است همه انسان ها به خاطر دیگران از حق و آبروی خود بگذرند، بخاطر منافع ملی کشورمان، بخاطر زندانیان سیاسی در بندمان که مانند گروگان ها مورد معامله قرار می گیرند، بخاطر باقی فرزندان این مرز و بوم که همگیشان از پاک ترین و صبورترین جوانان دنیا می باشند، فرزندانی که سخت ترین روزها را گذراندند و فشارهای فراوانی را تحمل کردند و هیچگاه دست به خشونت نزدند در حالیکه شما قبول دارید این جوانان چه مشکلاتی را به جان خریدند و هنوز دارند تحمل می کنند. از کشته شدن فرزندانمان و زندانی شدن ها و توهین ها و آزارها، اما باز هم دم بر نیاوردیم و با صبوری و متانت ولی از طریق راه های مدنی جواب شایسته ای به آنها نشان دادند و خواستار آن شدند تا فضای ملتهب کشور تبدیل به فضایی دموکراتیک و قانونی شود و از راه صلح و گفت و گو به خواسته های خود پافشاری نمایند.

من نیز مانند اکثر ایرانیان صلح دوست، همیشه به مفهوم صلح فکر می کنم و امیدوارم با فرمایشات شما از طریق راه های اصلاح طلبانه همگی به آشتی ملی فکر کنیم و برای رسیدن به همدلی و تفاهم، همه سطح تحمل مخالف خود را بالا ببریم و به همان اصل زنده باد مخالف من بیشتر توجه کنیم و اگر حاکمان و قضات نیز عدالت را برقرار نمایند مطمئنا بین مردم و حاکمیت همدلی بوجود خواهد آمد و این تفاهم باعث دفاع دلسوزانه از منافع ملی کشور خواهد شد و از هرگونه تحریم و جنگ جلوگیری خواهد کرد و برای رسیدن به اهداف خود این شروط را لازم می دانم پیگیری نماییم:

۱- آزادی زندانیان سیاسی و آزادی خانم رهنورد و آقایان موسوی و کروبی

۲- دلجویی و حمایت از خانواده های کشته شدگان و آسیب دیدگان

۳- آزادی و رعایت حقوق شهروندی و انتخابات آزاد و آزادی احزاب و اقلیت ها و مذاهب و نهادهای مدنی و آزادی اجتماعات و روزنامه ها

به امید ایرانی آزاد و آباد و برای فرزندان آینده مان

دوستدار همیشگی شما

آمنه خاتون فهیمی

مادر سهراب اعرابی

سرچشمه نامه +پاسخ خاتمی

3 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

 1. Maahan می‌گوید:

  من معاف از رزم نیستم. خدمت مقدس رو هم گذروندم. دستم تا آرنج توی گازوییل ژ3 رو وا کردم و بستم و روزی دو ساعت باهاش دویدم (واه واه ارواح عمه ام چقد سخت!). به هر حال چلاق نیستم. ولی نمی رم جنگ. چون من آلت دست دو دیوانه نیستم. وقتی دو دیوانه در خیابون با هم دعوا می کنن٬ با فرض اینکه یکی از اون دیوانه ها برادر من باشه٬ من دخالت نمی کنم٬ چون اون دیوانه ست. چون با آدم عاقل قرار نیست سر و کار داشته باشم. من خودم رو کنار می کشم و وقتی دعوا تموم شد می رم و خرابکاری ها رو جمع می کنم. حتا اگه زخمت خرابکاری ها خسته ام کنه. چون می دونم توی دعوای اونا فقط باخت با منه.

  لایک

 2. ARASH می‌گوید:

  نمی دونم چی بگم ولی از کامنت ات ممنون

  لایک

 3. متنفر از دروظ می‌گوید:

  برو درت را برار . مرگ بر خامنه ای و اراذل اوباشش

  لایک

نگاه شما

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s