کامنتی به مقدار یک پست

تابو شکن بزرگ لایف، مانی آذری، در پستی پس از حذف موقت بلاگشت، دلایل آن را توضیح میدهد. [اینجا] او در ادامه سکس گروهی را به نظر سنجی می گذارد تا انسان های آزاد، آزادانه ابراز نظر کنند. [اینجا] مانی در پست بعد از آن دلایل به نظر خواهی گذاردن دیدگاه همحسانش در برابر پدیده هروز اتفاق افتاده سکس گروهی را بیان می دارد. [اینجا] من در کامنتی دیدگاه خودم را برای این سه پست و کامنت های سنت گرایانه از انسان های مدرن نما بیان کردم. برای اطلاع خوانندگان هویت درون از بحث، آن را در اینجا نیز آپ می کنم.

شایان گفت…

1.آقای خوشحال!اسناد دسته بندی شده ی امنیتی با سانسور فرق دارد! سانسور یا همان ممیزی از طرف ممیزی کننده (قدرت حاکمه) صورت می گیره و او براثاث خط قرمزهای خودش سانسور می کند. سانسور خذف می کند و اجازه بیان یا بروز تفکر را نمی دهد. اما دسته یندی و یا رنج بندی از (محرمانه، فوق محرمانه، سری و…) تا رنج برای فیلم های سینمایی (منفی 12، منفی 14…) از طرف صاحب اثر، مخاطبان غیرواقعی را از دیده شدن اثر منع می دارد.
2. مگر ما قرار است انگلیس یا آمریکا شویم که با آنها خودمان را مقایسه کنیم. هر جامعه و جمعی باید خودش رو با استاندارد های توسعه یافته، رفتار های انسانی و درواقع درست در هر موضوعی مقایسه کنه! نه اینکه با درست از نظر جوامع دیگر. «آنچیزی که درست است، درست است!»
3. مانی جان! در باب سانسور فکر کنم منضورت بیشتر خودسانسوری باشد. یعنی یک جامعه سنت گرا که سنت های خود را ارزش نامگذاری می کند و با ترس و محدودیت تفکر جامعه خود را به شکلی در می آورد که انسان تمایلات شخصی خودش را از یاد می برد و به رنگ سیاست گذاران حکومتی در می آید.
نمونه وهشتناکش در کامنت یوسف دیده شد. او لایف ما را قدسی کرد و مقدس نامید. آنقدر دولت کریمه و نظام مقدس و رهبر مقدس وغیره مقدس کردن که این دوست ما لایف را هم قدسی کردنند که معنی بری از مشکلات معایب را دارد!
دوستانی که به ال.جی.بی نمی روند تا حقیقت لایف را ببینند، حکمی از ضن خود برای لایف ما ندهند.
4. مانی جان! نتیجه گیری تو درست است. در هر جامعه ای، در هر صنفی و در هر گروهی، همه جور آدم پیدا می شود. من مطلع ام که پدر و پسری در مسافرت به سوریه یک فاحشه را به صورت همزمان اجاره کرده اند و هر دو اچ.ای.وی مثبت شده اند. نمونه دو برادر یا چند دوست که با یک دختر اجاره ای بوده اند هم بسیار است.
5. سوال نباید این باشد که این سکس گروهی درست است یا نه! چرا که هرانسانی یک سلیقه داره که با تمام انسان ها متفاوت است. اما اگر سوال این باشه که آیا فکر میکنید سکس گروهی روشی درست برای ارضاء یک انسان (یا اقلیت جنسی) است یا خیر؟ و پاسخ ها بر اثاث استدلال باشد، شاید بشود نتیجه درستی از پاسخ های به سوال گرفت.
6. اگر انسان از موضوعی لذت می برد که جامع اش به درست یا غلط آن را منع کرده و بی آنکه به جامعه اش آسیب بزند، آن کار انجام دهد. از نظر من هیچ عیبی ندارد. بلکه عیب بر کسانی است که به زندگی او سرک کشیده اند و او را از لذت انسانی او به واسطه خوی انسانی جنسی او منع کرده اند.
اگر بخواهم مثالی در موضوع طرح شده بزنم:
مانی دوست دارد تری سام کند. او به دوست خود، آیدین، علاقه اش را می گوید. دوست او که معشوقه ای در عین بی وفایی به او دارد، با معشوقه اش در میان می گذارد و هر سه با موضوع موافق هستند. پس هیچ اشکالی ندارد، چرا که هیچ کس مخالف نیست.
حالا بماند که آیدین به وصیله این پیشنهاد و اتفاقات رخ داده می فهمد که چقدر معشوقه بی وفای خود را در بی وفایی خودش دوست دارد و گناه نادانی اش را گردن مطرح کننده علاقه ای صادقانه و بی انتظار می اندازد.
7. هفت را هرگذ[هرگز] مقدس ننامیدم و عددی زیبا دانسته و می دانم. در این بند زیبا آرزو می کنم همه انسان ها که در پوسته مدرنیته زندگی می کنند، آن عقاید کهنه و پوسیده سنتی بی علم را از خودشان کنار بگذارند و اجازه دهند همه انسان ها زندگی لذت بخش خود را داشته باشند. به یاد بیاورند آنچه در گوششان درباره نیاز های جنسی خوانده اند (خوی حیوانی) یک دروغ برای بازی با احساسات است. امید وارم همه انسان های سنتی مدرن نما تنها خود و تمایلات خود و سلیقه خود را نبینند و نتنها سلیقه خود را بر دیگران تحمیل نکنند، بلکه به سلیقه دیگران توهینی نداشته باشند.
8. من هرگز علاقه ای به تری سام یا سکس گروهی نداشته و ندارم. اما اگر گروهی در اتاق بغلی بی سروصدا این کار را بکنند، هرگز تاثیر در زندگی من ندارند و نخواهند داشت!

3 دیدگاه مال خودتان را بیفزایید

 1. نقطه چين ها. . . می‌گوید:

  فک نمیکنم بحث سانسور در مورد پست مانی صدق کنه..چون برعکس این پست از سد هر چی سانسوره هم بوده گذشته و جایی برای قداست رابطه به این معنی که بهش ارزش بده نذاشته!
  اگه میگم مقدس چون به عمق رابطه یا همون ارزش رسیدم..لایف ال جی بی هارو هم خوب میدونم..از کسایی که تنها هستن تا کسایی که تن فروشی میکنن تا کسایی که عاشق شدن!..من قداست رو برای گروهی درنظر میگیرم که به عشق رسیدن..و با وجود هزار موقعیت پستی که داشتن ازش دوری کردن تا امروز معنیشو فهمیدن!

  یوسف

  یوسف

  لایک

 2. to be with u می‌گوید:

  از لاك غلط گير به شايان عزيز:
  يه عالمه غلط املايي داشتي ولي فقط به يه دونه اش اشاره كردي :))
  شايان جان اين روزها حسابي هوس دعوا كرديا هر جا كه ميري يه دعوايي راه ميندازي
  به قول سعدي:
  كان فتنه كه روي خوب دارد
  هر جا كه نشست خاست غوغا!!!

  لایک

 3. شایان می‌گوید:

  کاش هنرمند بازی در نیارم!

  لایک

نگاه شما

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s